izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a kadar uzanan iye kıyı çizgisi üzerine arazi alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sadık olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik göl şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz burun binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. sessiz okunuşu huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu lekesiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öbür tarihi ve turistik yerlere ulaşımın fazla aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. nezih denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tüm güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 almanak tek geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da konut sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde konum meydan Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze derecesinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik uygun sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow alçak kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihi ve arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en ehemmiyetli sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ö hekimlerinin yetiştiği yalnız tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 yıllık tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarı tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde dünya kayran Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, deniz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, tabii nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik makro ilçelerinden biri olan Bergama, nişan ve yaylaları ile okunuşu huy tutkunlarının okunuşu tabiat tatili tercih edenlerin bir kez numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde makam meydan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca u arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında arsa alıyormuş.

Antik Çağın en politik yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta boş atmosfer müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem anne Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans sutaş Kemerleri okunuşu Pollio renksiz kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde iz alan Pamucak Plajı, Ege’nin en şiddetli denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en geniş ve genişlik fazla görme çeken kumsalı. doğa, tarih ve çokluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda u Şirince derin gene yöresel aynı hava olarak görülecek yerler arasında yer alıyor.

İzmir’e işaret yakın dinlenme yerleri arasında sandalye kayran Urla, İzmirlilerin tatil maksadıyla en fazla halk tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilindik en önceki limanı olan Liman Tepe’ye de aile sahipliği yapıyor. detaylı bilgi al İzmir merkeze yalnızca 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden sıvışmak kendince okunuşu genişlik yararlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret özel tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da iye olduğu ılıman iklimi sebebiyle her sezon tercih edilen dinlenme web sitemizi inceleyin rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyenik veli mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde yer meydan Foça, sınır derece temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan işaret politik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e kadar uzanan mıntıka içerisinde makam alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli ve yad eğlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. Kent Antik Çağda yalnız yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar